Obec Suchohrdly
Mateřská školaSuchohrdly

Spustili jsme pro vás nové webové stránky.

Co potřebuje Vaše dítě do MŠ

První dny ve školce

• Podle potřeb dětí a rodičů umožňujeme postupnou adaptaci na nové prostředí.
  • NEBOJTE SE, pokud Vaše dítě bude při loučení s Vámi plakat, je to běžné,   tímto si projde většina dětí.
  • V případě , že by se vyskytl jakýkoliv problém ( i u starších dětí ), okamžitě rodiče telefonicky kontaktujeme.
  • Při nástupu do školky je nutné, aby dítě samo zvládalo hygienu a bylo schopné drobné sebeobsluhy (oblékat spodní prádlo, triko, punčochy, obout a zout boty, najíst se lžící, pít z hrnku). V žádném případě nemá plínky ani dudlík.
  • Je potřeba, aby třídní učitelky věděly o případných obtížích nebo zvláštnostech dítěte, o alergiích.
  • Děti nejsou nuceny do jídla, ke stravovacím návykům jsou postupně vedeny (ochutnávání).

Dítě přivádějte do školky POUZE ZDRAVÉ, chráníte tím děti ostatní i své.

Ve školce děti potřebují:

• bačkorky s pevnou patou
  • oblečení do třídy ( zástěrku nebo tepláčky)
  • náhradní oblečení i spodní prádlo – dle uvážení
  • pyžamo
  • obuv – vždy podle ročního období s přihlédnutím k počasí a podmínkám MŠ ( např. pískoviště, vycházky do polí....)
  • papírové kapesníky
  • lahvičku pro pitný režim
  • pláštěnku ( ne deštník!)
  • u malých dětí je nutné VŠECHNY VĚCI OZNAČIT !

Maminko, rukavičky neztratíme, pokud budou připevněné na gumě v bundičce a provlečené rukávem.

Oblečení na pobyt venku:

• Podzim: sportovní oblečení, svetr nebo mikinu, punčocháče, pokrývka hlavy
  • Zima: sportovní oblečení – nejlépe oteplováky nebo kombinézu, nepromokavé rukavice ( malé děti raději palčáky ), pokrývku hlavy, šálu, punčocháče
  • Jaro: sportovní oblečení – nejlépe teplákové či šusťákové soupravy, ponožky, pokrývku hlavy
  • Léto: letní sportovní oblečení – triko, kraťasy, pokrývku hlavy, opalovací krém

Maminky nezapomeňte:

Oblečení i obuv by měla být označena jménem dítěte, neboť velmi často dochází k záměně oblečení navzájem mezi dětmi !!! Zároveň je třeba si uvědomit, že děti vedeme k samostatnosti a velmi často pracujeme s tuší, nůžkami, barvami apod....z těchto důvodů dávejte takové oblečení, které z větší části zvládnou samostatně oblékat a zároveň nebudou mít strach si je ušpinit. Pro přehlednost a lepší orientaci dětí i pedagogů ukládejte oblečení pro pobyt ve třídě a venku – do přihrádek v šatně.

Hračky a mazlíčci:

Ve školce máme HRAČKOVÝ DEN – ČTVRTEK, na který s děti nosí jednu svoji hračku, v ostatní dny ne, v MŠ máme dostatek hraček, proto není nutné nosit hračky z domu. Výjimkou může být plyšová hračka, polštářek při usínání.

Vaše děti potřebují především Vaši PODPORU, pozitivní přístup pro vstup do školky, těšení se na nové kamarády, na společné prožitky při hře, nové písničky, pohádky, cvičení apod.

Paní učitelky se na Vaše dětí těší a rády pomohou zvládnout Vaši počáteční nejistotu. :-)

Nechť si duben sebelepší bývá, ovčákovi hůl přec jen se zasněžívá.

Je-li v dubnu krásně a povětří čisté, bude květen nepříjemný jistě.